Конспект-розробка інтегрованого уроку фізичної культури та української мови
у 4 класі
Тема:Ігри для активного відпочинку: «Веселі старти». Частини мови.
Завдання:
2. Вміти розрізняти частини мови, повторити українські народні пісні.
3. Формувати в учнів інтерес до української мови в іграх та естафетах.
4. Виховувати морально-вольові якості: дружбу, взаємодопомогу, відповідальність за свою команду з допомогою спортивної естафети;
Мета уроку:
а) формування здоров’язбережувальної компетентності:
самостійно виконувати комплекс розвивальних вправ з обручем; мовленнєвої
компетентності: розрізняти частини мови; загальнокультурної компетентності : повторити
українські народні пісні;
б) діяльнісна
мета: розвивати фізичні якості;
в) виховувати в учнів любов до рідної мови;
товариськість, дружелюбність, повагу
один до одного.
Тип уроку: гра - міжпредметна інтеграція уроку фізичної культури з
уроками української мови, музичного
мистецтва.
Інвентар:
обручі, свисток, стійки, волейбольні м’ячі, кошики, роздатковий матеріал
(букви, слова), шаровари.
Місце проведення: спортивна зала.
Хід уроку
№
|
Зміст уроку
|
Дозування
|
Методичні
вказівки
|
|||
1
|
2
|
3
|
4
|
|||
1.
Підготовча частина (15хв)
|
||||||
1
|
Організація учнів до уроку:
-
шикування в
одну шеренгу;
-
перевірити
правильність постави;
-
привітання;
-
повідомлення
завдань уроку:
-
«Діти,
сьогодні на уроці ми з вами будемо не тільки займатися фізичними вправами,
щоб стати сильними, спритними, гнучкими, але також повторимо частини мови з
української мови, та українські
народні пісні з музичного мистецтва. Подивимось чи з інших предметів ви такі
ж спритні, як і на фізичній культурі. Давайте пригадаємо, які частини мови ви
вивчали? А хто знає на які запитання вони відповідають? Наведіть приклади.»
-
вимірювання
ЧСС;
|
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
|
Фронтальний метод.
Звернути увагу на чіткість
За 6 с
|
|||
2
|
Стройові вправи: повороти на місці
|
Фронтальний метод
|
||||
3
|
Різновиди ходьби:
- звичайна,
- навшпиньках,
- на п’ятках,
- у напівприсяді,
- у повному присяді,
- звичайна.
Бігові вправи:
-
з високим
підніманням,
-
із
закиданням гомілок назад,
-
з прямими
ногами вперед,
-
з
вистрибуванням,
-
приставними
кроками,
-
спиною
вперед.
|
руки вгору
руки за спиною руки за головою руки на коліна
дотримуватись т/б
руки на поясі
руки за спиною
руки на поясі
руки на поясі
руки перед собою
|
||||
4
|
Комплекс вправ з обручами:
Перешикування з шеренги по одному в шеренгу по три.
|
на місці дотримуватись
т/б
|
||||
1.В.п– ноги нарізно, обруч вертикально попереду,
хват за середину.
1) Поворот ліворуч
2) В.п.
3) Поворот праворуч
4) В.п.
|
Амплітуда
максимальна,темп середній.
|
|||||
2.В.п.-
ноги нарізно, обруч вертикально попереду,
хват за середину.
1) Нахил ліворуч
2) В.п.
3) Нахил праворуч
4) В.п.
|
Під час нахилу тулуба
ступні ніг від підлоги не відривати, темп середній.
|
|||||
3.В.п.- ноги нарізно, обруч знизу
1)
нахил тулуба назад, руки вгору,
ліву ногу відставити назад
2)
в.п.
3) нахил тулуба назад, руки вгору, праву ногу
відставити назад
4)
в.п.
|
Під час нахилів дивитися
вгору
|
|||||
4. В.п. —
стійка в середині обруча, хват на
рівні попереку.
1)Упор присівши.
2)В.п.
3)Присід, обруч вгору.
4)В.п.
|
Під час присідів
тримати спину рівно, темп повільний.
|
|||||
5. В.п. — стійка ноги нарізно, обруч перед собою на витягнутих руках.
1) мах лівою ногою, доторкнутися до
обруча.
2) в.п.
3) мах правою ногою, доторкнутися до обруча
4) в.п.
|
Мах максимальний, темп
середній.
Стежити за правильною
поставою, опорна нога пряма, махова нога-носок натягнутий
|
|||||
6. В.п.- — стійка ноги нарізно, руки на поясі, обруч на
підлозі.
1)
стрибоком в обруч;
2) стрибком
в.п.
3) стрибком
в обруч;
4) стрибком
в.п.
|
Стежити за технікою
виконання
|
|||||
7. В.п. — стійка ноги
нарізно, обруч вертикально попереду, хват
за середину.
1) Поворот тулуба ліворуч, обруч горизонтально вгору.
2)В.п.
3-4)Те
ж праворуч.
|
Вимірюємо ЧСС за 6 с.
|
|||||
2.
Основна частина (20 хв.)
|
||||||
1
|
Естафета «Розминка»
Дві команди шикуються в
колону за загальною стартовою лінією, кладуть праву руку на плече учня, що
попереду. Естафета розпочинається за командою вчителя. Перший учасник долає
дистанцію бігом, оббігає прапорець і повертається до своєї команди, стає в
кінець колони і торкається плеча учасника, що попереду. Учасники передають
естафету торканням до плеча. Отримавши хлопок по плечу,учень починає бігти по
дистанції.
|
Перемагає команда,яка
швидше закінчить естафету. Естафета вважається завершеною,коли останній
учасник виконає передачу естафети і капітан підніме руку вгору.
Наголосити правила
охорони праці та безпеки життєдіяльності при естафеті
|
||||
2
|
Естафета «Передай м’яч» (волейбольний)
Команди шикуються в колону,
навпроти своєї команди стає капітан і передає м’яч учаснику називає іменники про спорт, вони повертаючи
м’яч називають дієслова і шикуються за капітаном.
|
Перемагає команда,яка швидше
виконає завдання
|
||||
3
|
Естафета «Хто спритніший»
В обручах знаходяться
слова, одна команда вибирає іменники, а друга
– дієслова, складає в кошик.
|
Команда,яка правильно
виконає , переможе у цій естафеті
|
||||
4
|
«Парна естафета»
Учні стають по двоє,
одягають шаровари, утримують головами
м’яч, обійшовши стійки, беруть по одній
букві передають естафету в кінці складають слово: ВОЛЕЙБОЛ.
|
Слідкувати за безпекою
життєдіяльності
|
||||
5
|
Музичний конкурс «Заспіваймо браття…»
Команди шикуються в
шеренгу навпроти одна одної і по черзі заспіває ( назве) українських народних пісень.
|
Перемагає команда, яка
назве більше
|
||||
3.
Заключна частина (5хв)
|
||||||
1
|
Вимірювання ЧСС
|
За 6 с.
|
||||
2
3
|
Гра «На увагу»
Учні виконують рухи за
командою вчителя, «Увага!» , коли
вчитель не говорить «Увага!», не
виконують, хто помиляється – робить крок
уперед .
Підбиття підсумку уроку.
|
Відзначити кращих
учнів, звернути увагу на загальні помилки
|
||||
4
5
|
Вправи на розслаблення.
Організований вихід із
зали.
|
.
|
||||
Немає коментарів:
Дописати коментар